Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Subscribe in a reader

Add to Google Reader or Homepage

Subscribe in NewsGator Online

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR 1-"Bu sitenin Sayın Ahmet Maranki ile herhangi bir organik bağı yoktur.Ahmet Maranki’nin Resmi web sitesi http://www.maranki.comdur. Ahmet Maranki'ye Sorularınızı info@maranki.com 'dan iletebilirsiniz." 2- Bu site, sadece bilgilendirme amaçlı kurulmuştur. Sn.İbrahim Saraçoğlu, Sn.Şevki Güngör, Sn.Suna Dumankaya, Sn.Feridun Kunak, Sn. Elif Güveloğlu,
Embed

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı ?

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı ?

Günlük Cilt Bakımı,Cilt Bakımı Uygulamaları Nelerdir,Cilt Bakımında Dikkat edilmesi Gerekenler,Cilt Bakımı Yapmanın Püf Noktaları

Günlük cilt bakımı yapmak,sizin çok çok çok uzun yıllar boyunca genç görnmenzi ve mümkün olduğunca geç kırışmanızı sağlar. Bu zaten bilinen bir gerçek. Fakat bir de cilt bakımı yapmanın bilimsel boyutu var. bilim adamları yaptıkları çalışmalar sonucunda cildin her saat farklı bir cilt bakımına ihtiyaç duyduğunu tespit etmiş. günlük cilt bakımında uygulanması gerekenleri sizlere aşağaıda sunuyoruzç. Fakat bilim adamları kadınların yoğun tempolu bir hayat yaşadıklarını hesaba katmamaışlr sanırım. Bilim adamlarının önerileri aşağıda. Buyrun..

Günlük Cilt Bakımı,Cilt Bakımı Uygulamaları Nelerdir,Cilt Bakımında Dikkat edilmesi Gerekenler,Cilt Bakımı Yapmanın Püf Noktaları

07.00 - Su içmeli:

Sabahları vücdumuz su kaybetmiş şekilde uyanırız, bu nedenle ilk yapmamız gereken bir bardak su içmek. Dermatolog Dr. Nicholas Perricone, hücrelerimizin susuz kaldığında düzgün işlev görmediğini söylüyor. Susuz kalmış bir cilt, parlak ve yumuşak olamaz.07.30 - Ciltteki yağı temizlemeli:

Eğer uyandığınızda cildinizin yağlı olduğunu hissediyorsanız, cildin kendi ürettiği sebum denilen yağı cildinizden temizlemeniz gerekiyor. Dermatolog Dr. Sam Bunting, ciltteki yağ temizlenmeden uygulanan kremlerin işe yaramayacağını belirtiyor. Ayrıca temizleme işleminden sonra cilde bir antioksidan serum uygulamayı öneriyor.

07.45 - Güneş kremi sürmeli:

Bulutlu sonbahar ve kış günlerinde bile farkında olmasanızda zararlı güneş ışınları cildimize etki ediyor. Cildin yaşlanmaması için güneş koruyucuyu önemsemek gerekiyor.12.00 - Yağlanmaya karşı pudralamalı:

Cilt, öğlenleri normalden daha fazla sebum üretiyor. Yağlı görünüme karşı alın ve burun bölgesini pudralamalıyız.

13.00 - Vitamini almalı:

Hastalıklardan korunmak ve cildi taze tutmak için gerekli vitamin takviyesini yapmayı unutmamak gerekiyor.

16.00 - Buz takviyesi:

Akşam üzeri saat 4'de vücut ısısı normalin biraz üzerine çıkabilir. Böyle durumlarda yüzünüzün kızardığını hissettiğinizde, bir küp buz emebilirsiniz.

18.00 - Makyaj temizliği:

Makyajla kesinlikle uyumamamız gerketiğini biliyoruz. Yine de, yatana kadar makyajı temizlemeyi ertelememize de gerek yok. Cildiniz ne kadar erken nefes almaya başlarsa, o kadar iyi...21.30 - Nemlendirici uygulamalı:

Cildiniz akşamları %25 daha fazla nem kaybeder. Hiyalüronik asit içeren kremler ve parafin veya lanolin barındıran ürünler daha etkili olacaktır.

22.00 - Retinoid içeren krem uygulamalı:

Hücre yenilemede etkili olan retoid kremler yaşlanmayı engellemek için bire bir.

Günlük Cilt Bakımı,Cilt Bakımı Uygulamaları Nelerdir,Cilt Bakımında Dikkat edilmesi Gerekenler,Cilt Bakımı Yapmanın Püf Noktaları


Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !