Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Subscribe in a reader

Add to Google Reader or Homepage

Subscribe in NewsGator Online

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR 1-"Bu sitenin Sayın Ahmet Maranki ile herhangi bir organik bağı yoktur.Ahmet Maranki’nin Resmi web sitesi http://www.maranki.comdur. Ahmet Maranki'ye Sorularınızı info@maranki.com 'dan iletebilirsiniz." 2- Bu site, sadece bilgilendirme amaçlı kurulmuştur. Sn.İbrahim Saraçoğlu, Sn.Şevki Güngör, Sn.Suna Dumankaya, Sn.Feridun Kunak, Sn. Elif Güveloğlu,

KABIZLIK İÇİN BİTKİ ÇAYI

Kabızlık veya peklik ; bağırsakların ve sindirim sisteminin düzensiz çalışmasından kaynaklanan bir durumdur çoğunlukla. Tabi sorunun kaynağını anlamak açısından mide ve bağırsak hastalıkları uzmanına (Gastroentroloji uzm.) başvurarak gfereken muayene tetkikleri yaptırmanız gerekir.  Bu yazımda sizelere kabızlık için bitkisel bir çay önerim var.
GEREKEN MALZEMELER : Keten tohumu (çekilmiş, toz), sinemaki, rezene, anason, 1 su bardağı su
BİTKİ ÇAYININ  Bir su bardağı kaynar su içerisine 5-6 yaprak sinemaki yaprağı, birer çay kaşığı anason ve rezene havanda ezilerek koyulacak. 15 dakika demlenerek aç iken günde 1-2 bardak içilecek. (sinemaki miktarını artırmayınız, bağırsak tembelliği yapabilir) Günde 1 defa aç iken bir tatlı kaşığı keten tohumu tozu su ile içildiğinde de bağırsakları çalıştırmaktadır. Yan etkisi yoktur. Ayrıca kayısı, erik, incir kurusu ve taze incir öğün aralarında yendiğinde bağırsakların çalışmasını hızlandırır.


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !