Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Subscribe in a reader

Add to Google Reader or Homepage

Subscribe in NewsGator Online

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR 1-"Bu sitenin Sayın Ahmet Maranki ile herhangi bir organik bağı yoktur.Ahmet Maranki’nin Resmi web sitesi http://www.maranki.comdur. Ahmet Maranki'ye Sorularınızı info@maranki.com 'dan iletebilirsiniz." 2- Bu site, sadece bilgilendirme amaçlı kurulmuştur. Sn.İbrahim Saraçoğlu, Sn.Şevki Güngör, Sn.Suna Dumankaya, Sn.Feridun Kunak, Sn. Elif Güveloğlu,

KİREÇLEME İÇİN ŞİFALI BİTKİLER

Kireçleme yaşa ve yaşam tarzına göre pek çok bölgede meydana gelebilir. Vücutta oluşan kireçlenmeler son derece ağrılıdır. En önce yapılması gereken bir hekime başvurarak sorunun kaynağını öğrenmek ve gereken tedaviyi almaktır. Alternatif tıptan yararlanmak isteyenler için Kireçlenmelerin tümüne karşı:
MALZEMLER: 350 gram sarımsak soyularak yıkanır. Taş veya tahta havanla iyice dövüldükten sonra kavanoza konarak, 300 gram 96 derece saf alkol ilave edilerek ağzı iyice kapatılır. 10 gün kavanozda bekletildikten sonra karışım tülbentten geçirilir, posası atılır, kalanı tekrar şişeye konur. Üç gün de o şekilde bekletildikten sonra ilaç kullanıma hazır hale gelir.
KULLANIM ŞEKLİ
50 gram süte;
1. gün sabah 1 damla, öğlen 2 damla, akşam 3 damla 2. gün sabah 4 damla, öğlen 5 damla, akşam 6 damla 3. gün sabah 7 damla, öğlen 8 damla, akşam 9damla4. gün sabah 10damla, öğlen 11 damla, akşam 12 damla5. gün sabah 13 damla, öğlen 14 damla, akşam 15 damla6. gün sabah 15 damla, öğlen 14 damla, akşam 13 damla7. gün sabah 12 damla, öğlen 11 damla, akşam 10 damla8. gün sabah 9 damla, öğlen 8 damla, akşam 7 damla9. gün sabah 6 damla, öğlen 5 damla, akşam 4 damla10. gün sabah 3 damla, öğlen 2 damla, akşam 1 damla
olarak; bir damlaya düşene kadar içilmektedir. Düzenli içilmesi halinde kireçlenmenin yanı sıra göğüs ağrılarına ve tansiyona iyi gelmektedir.
KAYNAK1  : www.kultur.gov.tr
 
 


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !