Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Subscribe in a reader

Add to Google Reader or Homepage

Subscribe in NewsGator Online

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR 1-"Bu sitenin Sayın Ahmet Maranki ile herhangi bir organik bağı yoktur.Ahmet Maranki’nin Resmi web sitesi http://www.maranki.comdur. Ahmet Maranki'ye Sorularınızı info@maranki.com 'dan iletebilirsiniz." 2- Bu site, sadece bilgilendirme amaçlı kurulmuştur. Sn.İbrahim Saraçoğlu, Sn.Şevki Güngör, Sn.Suna Dumankaya, Sn.Feridun Kunak, Sn. Elif Güveloğlu,

PORTAKAL YAĞININ FAYDALARI

Cilt bakımında kozmetik dünyası çok gelişmiş durumda ama insanlar yine de atalardan kalma yöntemlerden vazgeçemiyorlar. Daha önce cilt bakımında kullanılan şifalı bitkilerden elde edilen yağları size önermiştim. Bu yazımda ise bu yağların yararları ve kullanım şekillerini sizlerle paylaşmak istiyorum.
PORTAKAL YAĞI : Portakal bildiğiniz üzere çok iyi bir C vitamini deposu. Meyve oalark tükeltilen potakalın çiçekleri ve kabuklarında elde edilen yağı ise pek çok alanda kullanılmakta. Özellikle selülitlerinde muzdarip olana hanımlar için ideal bir bakım yağı. Tabi tek kullanım alanı selülitler değil. Porakal yağının kullanıldığı alanlar şunlardır. Antiseptik, anti bakteriyel, antispasmodik ve antifungal, stimulan ve tonik olarak kullanılır. Ağrıları dindirir, kabukları iyice kıyılır susam yağının içine konur. 3 hafta güneşte bekletilir. Bu şekilde yağı elde edilmiş olur. Ağrıyan bölge bu yağla ovulur. Dişetlerini güçlendirir. Yara ve yanıkların iyileşmesini sağlar. Etli kısımları pişirilerek yapılan lapa yara ve apselere konulur. Banyosu yapılır. Portakal yağı ile selüloitli bölgelere masaj yapılarak selüloitlerin azaltılması sağlanır. Portakal çiçeklerinin nefis kokusu yorgunluğu giderir ve sinir bozukluklarına iyi gelir. Zihin beden ruh titreşimlerini birleştiricidir. Yoga meditasyonda. pasif jimnastiklerde yararlıdır. Romantik gecelere yakışır. Şifada, kulak burun boğaz yollarını açtığı gözlemlenmiştir, gribal olan her türlü hastalıklarda rahatlatıcıdır.


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !