Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Subscribe in a reader

Add to Google Reader or Homepage

Subscribe in NewsGator Online

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR 1-"Bu sitenin Sayın Ahmet Maranki ile herhangi bir organik bağı yoktur.Ahmet Maranki’nin Resmi web sitesi http://www.maranki.comdur. Ahmet Maranki'ye Sorularınızı info@maranki.com 'dan iletebilirsiniz." 2- Bu site, sadece bilgilendirme amaçlı kurulmuştur. Sn.İbrahim Saraçoğlu, Sn.Şevki Güngör, Sn.Suna Dumankaya, Sn.Feridun Kunak, Sn. Elif Güveloğlu,

ZEYTİN VE ZEYTİN YAĞININ FAYDALARI

Zeytin ve zetin yağı sofralarımızın baştacı. Faydaları saymakla bitmeyen bu iki besinden kısaca bahsedelim.
ZEYTİNİN FAYDALARI ;
Doğanın, bizlere sunumuş  olduğu, gerçek anlamda, mucize bir besin olan  zeytin, Kuranı- Kerimde de mucizlerinden bahsedilen bir bitki. Sağlığımızı korumak için, sofralarımızdan eksik edilmemesi gerekn bir yiyecek.  Her mevsim rahatlıkla bulunabilen zeytin, özellikle şeker hastaları için de faydalı. Üstelik zayıflamak isteyenlere de oldukça yarar sağlıyor. Karaciğer hastalıklarına son derece faydalı ve şifalı olan zeytin, karaciğeri çalıştırıyor ve sarılığa fayda sağlıyor.  Yaprak ve kabukları yüksek tansiyonu düşürür. Kandaki şeker miktarını düşürür. Bağırsak solucanlarının düşürülmesine yardımcı olur.
ZEYTİNYAĞININ FAYDALARI ;
Mucize bitki zeytinden elde edilen zeytin yağı da ayr bir mucize. Yani, mucize içinde mucize desek yeri var. Karaciğeri çalıştırarark safra salgısının artırılmasında oldukça büyük payı olan zeytin yağının diğer faydalarına gelince ; Vücudu besler, tok tutar, kolesterolü düşürür, kalp ve damarları korur, safra kesesi ve raşitizm hastalığı için faydalıdır. Karaciğerin temizlenmesine yardımcı olur. Kabızlık için faydalıdır. Böbrekleri temizler ve taşların düşmesine yardımcı olur. Cildi güzelleştirir. Vücudu genç ve dinç tutar. 70 derde devadır.


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !